Tepelná čerpadla

Teplo a teplá voda po celý rok

Šetřete komfortně !

Chcete ušetřit na provozních nákladech ohřev vody (TUV), na vytápění, případně chlazení objektu? Z důvodu prudkého několikanásobného zvýšení ceny energií se tepelné čerpadlo stalo velmi efektivní investicí.

Provozní náklady

Provozní náklady jsou u tepelného čerpadla velmi rozdílné. Jen kvalitní čerpadlo a správná montáž zajistí opravdové úspory a dlouhou životnost.

Investice

Tepelné čerpadlo patří investičně k nejdražším zdrojům energie. To je ale kompenzováno nízkými provozními náklady. Při dnešních cenách energií je tak návratnost Vaší investice velmi rychlá.

Obsluha

Je Váš čas drahý, nebo nechete v důchodu štípat dříví? Tepelné čerpadlo je bezobslužný zdroj, nemusíte trávit čas přípravou paliva na zimu – radši ho věnujte rodině.

Výkon

Navrhneme pro Vás tepelné čerpadlo, které pokryje požadavky objektu a bude pro Vás ekonomicky efektivní.

Vzduch-voda nebo země-voda

Tepelná čerpadla vzduch-voda jsou efektivnější do cca 600 metrů nad mořem. Výše už začínají dávat smysl i čerpadla využívající energii ze země, ať z plošných kolektorů, nebo z vrtů. V nižších nadmořských výškách bude energie ze vzduchu provozně ale i investičně výhodnější.

Split nebo monoblok

Splitové čerpadlo obsahuje vnitřní a venkovní jednotku mezi kterou proudí chladivo, to předává teplo topné vodě ve vnitřní jednotce. Topná voda tedy zůstává uvnitř objektu a nemůže dojít k jejímu zamrznutí při dlouhodobé odstávce elektřiny, nebo poruše čerpadla.

Invertor nebo ON-OFF

Dnes většina tepelných čerpadel vzduch-voda od renomovaných výrobců je už vybevena invertorovou technologií. Jedná se o nejlepší řešení s plynulým řízením výkonu dle aktuální potřeby. Odpadá nutnost akumulačních nádob, redukuje se hluk a zvyšuje se životnost kompresoru.

V čem jsou tepelná čerpadla NeoRé lepší?

Tepelná čerpadla vzduch voda NeoRé jsou v České republice vyráběná čerpadla, která jsou navržena s ohledem na dlouhodobý bezproblémový chod. Jejich kontrukce je opravdu robustní a v mnohém propracovanější než zvučná konkurence. Díky přímé podpoře od výrobce a od lidí kteří stojí přímo za vývojem, můžeme zákazníkům nabídnout mnohem kvalitnější služby a servis.

Moderní chladivo

Všechna tepelná čerpadla NeoRé využívají moderní chladivo R32, které je přívětivé k naší Zemi a zároveň má vhodné fyzikální vlastnosti.

Tichý chod

Tepelná čerpadla NeoRé jsou velmi tichá. Nemusíte mít tedy strach z hluku a rozlobených sousedů.

Provoz i v nízkých teplotách

Nemějte strach z mrazů. S tepelným čerpadlem budete topit i při teplotách výrazně pod nulou. Již při návrhu s tím počítáme a nenecháváme topení pod nulou jen na bivalentním zdroji.

Flexibilní kaskáda

Čerpadla NeoRé je možná kaskádovat až do osmi jednotek bez dalšího příslušenství. Každé čerpadlo je na tuto možnost připraveno již z výroby. Každé může být nastaveno vzdáleně jako master nebo slave.